- masáže Rudná rehabilitace fyzioterapie relinda prodej TCM čínské bylinky patentní medicína

Hledat
Přejít na obsah

Hlavní nabídka:

Bylinné produkty > výběr dle kódů a účinků

PATERO UHAŠENÍ SOPKY (011)
WU WEI XIAO DU WAN mod.


Působení:
   Vylučuje toxickou horkost RE DU a odstraňuje horký toxin z podkoží a kůže
   Ochlazuje krev XUE
   Působí protizánětlivě, zmenšuje otoky

Z hlediska tradiční čínské medicíny příznivě působí u stavů jako je např.:

   Kožní záněty
   Horečka
   Lupénka
   Kožní abscesy, boláky
   Ekzémy

Popis dle tradiční čínské medicíny - Jedná se o modifikaci originální tradiční čínské bylinné směsi WU WEI XIAO DU WAN, která je upravena na dnešní poměry. Záněty kůže typu vředů, karbunklů, furunklů, akné, otoků kůže, která je tvrdá, zarudlá a bolestivá se v Číně léčí touto bylinou směsí. Dle čínské medicíny se jedná o nahromaděné horko, vlhko a horký toxin v dané oblasti. Nejčastěji jsou tyto obtíže způsobeny nesprávnou životosprávou (nadměrnou spotřebou mastných, tučných a kořeněných jídel), která má za následek kumulaci vnitřního horka či dokonce horkého toxinu. To vše vede ke vzniku zánětu v těle či horečce. Horký toxin se tlačí z těla ven přes kůži ve formě "drobných vulkánků na svazích bouřící sopky", jak Číňané nazývají tento stav. Bylinná směs obsahuje 5 bylin, které vylučují horký toxin z těla, ochlazují horko a vlhko a snižují tak i horečku. V našich podmínkách bychom řekli, že tyto byliny tzv. čistí krev.

Rozbor bylin ve směsi dle tradiční čínské medicíny - Císařskou bylinou je Jin yin hua, která pročišťuje horkost z vrstvy QI a XUE a zmenšuje otoky. Ostatní byliny Ye ju hua, Zi hua di ding, Pu gong ying a Lian qiao pročišťují horkost, odstraňují jed, ochlazují krev, a proto se používají u léčby hnisavých lezí. Tato směs je základem mnoha ostatních směsí, které jsou určeny pro léčbu lokálních povrchových a hnisavých infekcí. Jejím mechanismem působení je pročištění horkosti a vyloučení jedu.

Dávkování - 3x denně 4 tablety, děti od 3 do 12 let 3x denně 2 tablety (v Číně používají v případě potřeby a intenzity potíží dávku 2 - 3x vyšší). Pro urychlení léčby kožních zánětů se doporučuje užívat spolu s aplikací Chryzantémového krému (kód 383) nebo Oleandrového krému (kód 382). Účinek lze pozorovat po 1. týdnu, v závažných případech je nutná konzultace s lékařem.

Nepoužívat (dle TCM) v případě - Vředy typu jin, opatrně u nedostatečnosti sleziny. Opatrně užívat v těhotenství – tzn. jen po dobu akutní fáze nemoci a ne déle než 1 měsíc.

Balení - 100 tablet / 30 g (obsah bylin v tabletách je v maximální možné koncentraci 1:5)
Každá šarže bylinných tablet je testována v akreditované laboratoři Phytax Laboratory ve švýcarském Schlierenu a to na identifikaci bylin, dále na těžké kovy (rtuť, kadmium, olovo, arsen a měď), baktérie (E.coli, Salmonely, celkový počet baktérií), plísně, kvasinky a aflatoxiny. Všechny bylinné tablety naší firmy TCM Herbs mají jako jediné v ČR každou šarži bylin navíc testovanou mimo jiné i na 4 skupiny pesticidů (106 druhů), neboť pesticidy se dnes stávají celosvětovým problémem. Bylinné tablety neobsahují žádné chemické látky ani kyselinu aristolochovou.

Z výše zmíněného vyplývá, že bylinné tablety TCM Herbs patří z hlediska kvantity (koncentrace bylin ve směsi je 5 x vyšší) a kvality (naprosto bezprecedentní testování a to každé šarže) k tomu nejlepšímu, co si dnes můžeme v oblasti čínské medicíny (a přírodní medicíny vůbec) představit a dopřát!

 
Copyright 2016. All rights reserved.
Návrat na obsah | Návrat do hlavní nabídky