- masáže Rudná rehabilitace fyzioterapie relinda prodej TCM čínské bylinky patentní medicína

Hledat
Přejít na obsah

Hlavní nabídka:

Bylinné produkty > výběr dle kódů a účinků

PILULKA HOŘCE® (014)
LONG DAN XIE GAN WAN mod.


Působení:
   Ochlazuje horko a vlhko z jater a žlučníku GAN/DAN SHI/RE
   Odvádí horkou vlhkost SHI/RE ze tří ohnišť, zvláště dolního
   Odvádí oheň jater HUO

Z hlediska tradiční čínské medicíny příznivě působí u stavů jako je např.:
   Migréna
   Opary (genitální, pásové, labiální)
   Záněty jater, žloutenka
   Vysoký krevní tlak
   Ekzémy

Popis dle tradiční čínské medicíny - Jedná se o modifikaci originální tradiční čínské bylinné směsi LONG DAN XIE GAN WAN, která je upravena na dnešní poměry. Tato formule čistí horko z jater, což znamená, že vylučuje horké vlhko a oheň z jater. V naší společnosti je horko v játrech velmi častým problémem díky stresu a potlačovaným emocím, které blokují játra. Horko v játrech buď klesá dolů do genitální oblasti (výtoky, záněty, genitální opary, moč. a ledvinové infekce) či stoupá nahoru do hlavy (bolesti hlavy, zarudlé oči, opary, podrážděnost). Původně byla tato směs užívána pro těžké nemoci typu zánětu jater, žloutenky, zánětu žlučníku a žlučníkových kamenů, dnes se však užívá i pro migrény zapříčiněné horkem v játrech. Tyto se vyznačují bolestmi hlavy, lokalizovanými na jedné půlce hlavy nebo na vrcholu hlavy či za očima, pískáním v uších či nevolností až zvracením.

Rozbor bylin ve směsi dle tradiční čínské medicíny - Long dan cao vylučuje horko z jater a žlučníku a vylučuje vlhko a horko ze spodního ohniště, Huang qin a Zhi zi ochlazují oheň a vylučují vlhko, Chai hu (viz Legendy psané bylinami) a Qing pi odblokovávají jaterní stagnující Qi, čímž odstraňují horko, Che qian zi a Ze xie vylučují horko z horního ohniště a zároveň i močením vlhké horko z dolního ohniště, Gou teng ochlazuje horko jater a stahuje stoupající jaterní YANG, Ye ju hua vylučuje oheň, Dang gui vyživuje a rozprouďuje krev, Sheng di huang vyživuje YIN, jež je horkem vysušen, Gan cao ochraňuje žaludek před silně ochlazujícími bylinami a harmonizuje střední ohniště, stejně tak jako účinek bylin ve směsi.

Dávkování - 4 tablety 3x denně, děti od 3 let 2 tablety denně (v Číně používají v případě potřeby a intenzity potíží dávku 2 - 3x vyšší). Účinek lze pozorovat po 2–3 týdnech.

Nepoužívat (dle TCM) v případě - Opatrně u nedostatečnosti Qi sleziny a žaludku či u horka z nedostatečnosti jin nebo krve.

Balení - 100 tablet / 30 g (obsah bylin v tabletách je v maximální možné koncentraci 1:5)
Každá šarže bylinných tablet je testována v akreditované laboratoři Phytax Laboratory ve švýcarském Schlierenu a to na identifikaci bylin, dále na těžké kovy (rtuť, kadmium, olovo, arsen a měď), baktérie (E.coli, Salmonely, celkový počet baktérií), plísně, kvasinky a aflatoxiny. Všechny bylinné tablety naší firmy TCM Herbs mají jako jediné v ČR každou šarži bylin navíc testovanou mimo jiné i na 4 skupiny pesticidů (106 druhů), neboť pesticidy se dnes stávají celosvětovým problémem. Bylinné tablety neobsahují žádné chemické látky ani kyselinu aristolochovou.

Z výše zmíněného vyplývá, že bylinné tablety TCM Herbs patří z hlediska kvantity (koncentrace bylin ve směsi je 5 x vyšší) a kvality (naprosto bezprecedentní testování a to každé šarže) k tomu nejlepšímu, co si dnes můžeme v oblasti čínské medicíny (a přírodní medicíny vůbec) představit a dopřát!

 
Copyright 2016. All rights reserved.
Návrat na obsah | Návrat do hlavní nabídky