- masáže Rudná rehabilitace fyzioterapie relinda prodej TCM čínské bylinky patentní medicína

Hledat
Přejít na obsah

Hlavní nabídka:

Bylinné produkty > výběr dle kódů a účinků

KAMENY Z ÚDOLÍ ŠAOLIN® (020)
LI DAN WAN mod.


Působení:
   Pročišťuje žlučovody
   Vylučuje zánět
   Ochlazuje horko a vylučuje vlhko ze žlučníku SHI/RE

Z hlediska tradiční čínské medicíny příznivě působí u stavů jako je např.:
   Akutní nebo chronický zánět žlučníku nebo žlučových cest
   Rozpouští žlučové kameny
   Vylučuje kameny do 1 cm

Popis dle tradiční čínské medicíny - Jedná se o modifikaci originální tradiční čínské bylinné směsi LI DAN WAN, která je upravena na dnešní poměry. Žlučníkové záněty a z nich vznikající kameny jsou v dnešní době tak běžné, že je bereme téměř za samozřejmost. Dle čínské medicíny se jedná o akumulaci vlhka a horka v dráze žlučníku, která zasahuje i do ledvin a močového měchýře. Žlučník je často postižen stresem (ať již častým rozčilováním či naopak potlačovanými emocemi) a rovněž je i postižen "těžkými", obtížně zpracovatelnými jídly, typickými pro českou kuchyni, přinášející do žlučníku vlhko a horko. Žluč se pak stává hustou, později horko zahustí vlhko a vytvoří se písek až bláto, které se v konečném důsledku stmelí do kamenů.Nalézáme je nejen ve žlučníku, ale i v močovém měchýři a ledvinách, neboť mechanismus vzniku je obdobný. Tato směs vylučuje vlhko a horko z oblasti žlučníku, tedy uklidňuje zánět a rozpouští jak "bláto" ve žlučníku a žlučových cestách, tak i kameny o velikosti 1–2 cm. Nutné je dodržovat patřičnou dietu.

Rozbor bylin ve směsi dle tradiční čínské medicíny - Hierarchie bylin ve směsi není stanovena. Da qing ye, který ochlazuje horko ochlazuje horko v krvi a vylučuje horký toxin, Zhi mu, který ochlazuje horko a oheň, Yin chen hao a Jin qian cao ochlazují horko a vlhko v játrech a ve žlučníku (viz Legendy psané bylinami), Jin yin hua ochlazují horko a vylučují horký toxin, Chai hu uvolňuje stagnující jaterní Qi, Huang qin ochlazuje horko a vylučuje vlhko, Bai shao stahuje jaterní YANG a uvolňuje křeče, Huo xiang harmonizuje střední ohniště a přeměňuje vlhkost, Qing pi rozprouďuje stagnující jaterní Qi, vysušuje vlhkost a přeměňuje hlen TAN, Mang xian rozpouští nahromaděniny a odblokovává stagnaci.

Dávkování - 4 tablet 3 x denně (v Číně používají v případě potřeby a intenzity potíží dávku 2 - 3x vyšší). Efekt lze pozorovat již po 1 měsíci užívání, nutné je však dodržení patřičné diety. V případě žlučníkových obtíží, které přetrvávají i po operaci žlučníku, je vhodnější užívat Utišení větrné bouře (kód 064).

Nepoužívat (dle TCM) v případě - Nedostatečnost Qi sleziny a žaludku či u horka z nedostatečnosti jin nebo krve. Těhotenství.

Balení - 100 tablet / 30 g (obsah bylin v tabletách je v maximální možné koncentraci 1:5)
Každá šarže bylinných tablet je testována v akreditované laboratoři Phytax Laboratory ve švýcarském Schlierenu a to na identifikaci bylin, dále na těžké kovy (rtuť, kadmium, olovo, arsen a měď), baktérie (E.coli, Salmonely, celkový počet baktérií), plísně, kvasinky a aflatoxiny. Všechny bylinné tablety naší firmy TCM Herbs mají jako jediné v ČR každou šarži bylin navíc testovanou mimo jiné i na 4 skupiny pesticidů (106 druhů), neboť pesticidy se dnes stávají celosvětovým problémem. Bylinné tablety neobsahují žádné chemické látky ani kyselinu aristolochovou.

Z výše zmíněného vyplývá, že bylinné tablety TCM Herbs patří z hlediska kvantity (koncentrace bylin ve směsi je 5 x vyšší) a kvality (naprosto bezprecedentní testování a to každé šarže) k tomu nejlepšímu, co si dnes můžeme v oblasti čínské medicíny (a přírodní medicíny vůbec) představit a dopřát!

 
Copyright 2016. All rights reserved.
Návrat na obsah | Návrat do hlavní nabídky