- masáže Rudná rehabilitace fyzioterapie relinda prodej TCM čínské bylinky patentní medicína

Hledat
Přejít na obsah

Hlavní nabídka:

Bylinné produkty > výběr dle kódů a účinků

BALDACHÝNOVÁ KOMNATA (036)
WEN DAN WAN mod.


Působení:
   Upravuje oběh energie QI
   Rozpouští hlen TAN
   Ochlazuje horko ve žlučníku DAN RE
   Harmonizuje žaludek WEI


Popis dle tradiční čínské medicíny - Jedná se o modifikaci originální tradiční čínské bylinné směsi WEN DAN WAN, která je upravena na dnešní poměry. Tato směs upravuje disharmonii mezi žaludkem a žlučníkem, kdy nerovnováha mezi těmito 2 orgány vede ke vzniku horkého hlenu TAN RE. Žaludkem produkovaný hlen TAN blokuje hrudník, což se může projevit tlakem a roztažením na hrudi s nadměrným zahleněním a sliněním. Horko žlučníku DAN RE stoupá vzhůru a objevuje se pocit hořkosti v ústech a pískání v uších. Celkově pak horký hlen TAN RE blokuje dráhy, neumožňuje tzv. čisté a jasné energii jang vyživit ducha v srdci a současně zkalený hlen jin stoupá v protisměru, což se může projevit v praxi jako motolice či závratě, nevolnost či zvracení, podrážděnost, bázlivost, deprese, bušení srdce, nespavost, pískání v uších, v těžkých případech může tento stav vyústit až k epilepsii. Horko v žaludku WEI RE může vést také k nekontrolovatelným záchvatům hladu a následně k obezitě. Avšak rovněž lze tuto směs použít i při nechutenství, vzniklé po dlouhých a závažných nemocech.

Rozbor bylin ve směsi dle tradiční čínské medicíny - Zhu ru je hlavní císařskou bylinou ve směsi a současně i nejdůležitější bylinou čínské medicíny pro ochlazení horka a rozpuštění hlenu ve žlučníku, současně stahuje vzbouřenou energii Qi a upravuje její oběh. Ministrem pak je Qing pi, jež zprůchodňuje játra a rozprouďuje energii Qi, rozptyluje zauzleniny a rozrušuje stagnace potravy a shluky v břiše. Ban xia a Chen pi vysušují vlhko a vylučují hlen, čímž upravují a harmonizují žaludeční energii Qi. Asistentem je Fu ling a Gan cao jež posilují slezinu, vysušují vlhko a harmonizují funkci středního ohniště, rovněž i zklidňují ducha. Sheng jiang upravuje vztahy mezi žlučníkem a žaludkem a napomáhá ostatním bylinám ve směsi zastavit zvracení. Da zao posiluje střední ohniště, obzvláště energii sleziny a žaludku, vyživuje srdce a zklidňuje ducha.

Dávkování - 3 x denně 4 tablety, děti od 3 let 2 tablety denně (v Číně používají dle potřeby a intenzity potíží dávku 2 – 3 x vyšší). Není určeno pro děti do 3 let a těhotné ženy.

Nepoužívat (dle TCM) v případě - Opatrně u nedostatečnosti sleziny a stavů nedostatku obecně. Těhotenství.

Balení - 100 tablet / 30g (obsah bylin v tabletách je v maximální možné koncentraci 1 : 5)
Každá šarže bylinných tablet je testována v akreditované laboratoři Phytax Laboratory ve švýcarském Schlierenu a to na identifikaci bylin, dále na těžké kovy (rtuť, kadmium, olovo, arsen a měď), baktérie (E.coli, Salmonely, celkový počet baktérií), plísně, kvasinky a aflatoxiny. Všechny bylinné tablety naší firmy TCM Herbs mají jako jediné v ČR každou šarži bylin navíc testovanou mimo jiné i na 4 skupiny pesticidů (106 druhů), neboť pesticidy se dnes stávají celosvětovým problémem. Bylinné tablety neobsahují žádné chemické látky ani kyselinu aristolochovou.

Z výše zmíněného vyplývá, že bylinné tablety TCM Herbs patří z hlediska kvantity (koncentrace bylin ve směsi je 5 x vyšší) a kvality (naprosto bezprecedentní testování a to každé šarže) k tomu nejlepšímu, co si dnes můžeme v oblasti čínské medicíny (a přírodní medicíny vůbec) představit a dopřát!

 
Copyright 2016. All rights reserved.
Návrat na obsah | Návrat do hlavní nabídky