- masáže Rudná rehabilitace fyzioterapie relinda prodej TCM čínské bylinky patentní medicína

Hledat
Přejít na obsah

Hlavní nabídka:

Bylinné produkty > výběr dle kódů a účinků

SOUZNĚNÍ KOUZELNÉ PROMĚNY (063)
CHAI HU SHU GAN WAN mod.


Působení:
   Uvolňuje Qi jater
   Upravuje oběh Qi a krve
   Utišuje bolest
   Uvolňuje stres, harmonizuje emoce

Z hlediska tradiční čínské medicíny příznivě působí u stavů jako je např.:
 
Premenstruační syndrom
   Bolestivá či nepravidelná menstruace
   Cysty a fibromy v prsou, zánět prsou
   Zánět žaludku
   Žaludeční vředy
   Zánět jater
   Chladová alergie

Popis dle tradiční čínské medicíny - Jedná se o modifikaci originální tradiční čínské bylinné směsi CHAI HU SHU GAN WAN, která je upravena na dnešní poměry. jedna z nejznámějších harmonizačních bylinných čínských směsí, jež upravuje nerovnováhu mezi dráhou jater na jedné straně a dráhou sleziny a žaludku na straně druhé. Tato dysbalance se objevuje obzvláště u žen a je způsobena emočními blokádami a stresem, jež způsobují stagnaci jaterní energie Qi, která utiskuje dráhu sleziny a žaludku. Vede v praxi k různým trávicím obtížím, menstruačním potížím a pocitu studených končetin (díky blokádě energie Qi). K nejčastějším příznakům patří pocit tlaku na hrudi (tzv. knedlík v krku), bolesti v podžebří, napětí a bolest břicha, střídání zácpy a průjmu,, nadýmání, zhoršené trávení, časté říhání, celková stísněnost či podrážděnost, bolestivá či nepravidelná menstruace, premenstruační syndrom a studené končetiny (ruce i nohy).

Rozbor bylin ve směsi dle tradiční čínské medicíny – císařskými bylinami jsou Chai hu, která mocně uvolňuje a zprůchodňuje zablokovanou jaterní energii Qi a harmonizuje slezinu a žaludek tím, že změkčuje játra, což následně vede i k prokrvení končetin a Bai shao, jež vyživuje krev a ochlazuje horko. Ministerskými bylinami pak jsou Chuan xiong, jež rozprouďuje krev a energii Qi a zlepšuje krevní oběh, upravuje menstruaci a uvolňuje menstruační bolesti. Xiang fu uvolňuje zablokovanou jaterní Qi, harmonizuje trávicí funkce a upravuje menstruaci, Zhi ke rozbíjí stagnující energii Qi ve středním ohništi a odstraňuje stagnaci potravy. Asistent Chen pi reguluje energii Qi a harmonizuje střední ohniště. Poslíček Gan cao harmonizuje působení ostatních bylin ve směsi.

Nepoužívat (dle TCM) v případě – těhotenství, vyčerpání tekutin (dehydratace), horko v játrech.

Balení - 100 tablet / 30g (obsah bylin v tabletách je v maximální možné koncentraci 1:5)

Dávkování – dospělí 3 x 4 tbl denně (v Číně používají v případě potřeby a intenzity potíží dávku 2 – 3 x vyšší).
Každá šarže bylinných tablet je testována v akreditované laboratoři Phytax Laboratory ve švýcarském Schlierenu a to na identifikaci bylin, dále na těžké kovy (rtuť, kadmium, olovo, arsen a měď), baktérie (E.coli, Salmonely, celkový počet baktérií), plísně, kvasinky a aflatoxiny. Všechny bylinné tablety naší firmy TCM Herbs mají jako jediné v ČR každou šarži bylin navíc testovanou mimo jiné i na 4 skupiny pesticidů (106 druhů), neboť pesticidy se dnes stávají celosvětovým problémem. Bylinné tablety neobsahují žádné chemické látky ani kyselinu aristolochovou.

Z výše zmíněného vyplývá, že bylinné tablety TCM Herbs patří z hlediska kvantity (koncentrace bylin ve směsi je 5 x vyšší) a kvality (naprosto bezprecedentní testování a to každé šarže) k tomu nejlepšímu, co si dnes můžeme v oblasti čínské medicíny (a přírodní medicíny vůbec) představit a dopřát!

 
Copyright 2016. All rights reserved.
Návrat na obsah | Návrat do hlavní nabídky