- masáže Rudná rehabilitace fyzioterapie relinda prodej TCM čínské bylinky patentní medicína

Hledat
Přejít na obsah

Hlavní nabídka:

Bylinné produkty > výběr dle kódů a účinků

UVOLNĚNÍ NAPJATÉ TĚTIVY ® (112)
TIAN MA GOU TENG WAN mod.


Působení:
   Utišuje vítr jater NEI FENG
   Ochlazuje horko RE
   Upravuje oběh krve XUE
   Doplňuje játra a ledviny

Z hlediska tradiční čínské medicíny příznivě působí u stavů jako je např.:
   Vysoký krevní tlak
   Stavy po mozkové mrtvici
   Bolesti hlavy
   Svalové třesy a záškuby, oční tiky

Popis dle tradiční čínské medicíny - Jedná se o modifikaci originální tradiční čínské bylinné směsi TIAN MA GOU TENG WAN, která je upravena na dnešní poměry. Všechny tyto nemoci jsou způsobeny případnou nedostatečností ledvinového a jaterního jinu, který umožní jaternímu jangu se vzedmout a rozhýbat vnitřní jaterní vítr. Když je jaterní krev nedostatečná, nemůže řádně vyživit a zvlhčit svaly a šlachy. Když jsou svaly a šlachy suché, objeví se křeče a záškuby. Všechny nepřirozené pohyby těla nebo částí těla, jako jsou záškuby, tiky či stáčení očí či jazyka, jsou projevem jaterního větru. Jedná se vždy o udržování rovnováhy mezi jinovými tekutinami a jangovou energií. Když jsou jinové tekutiny oslabené, tak se tělo dostane do nerovnováhy. Je to jako v přírodě, když není dostatek vody, aby hasila oheň, tak oheň se rozhoří a jeho plameny šlehají vysoko. V našem případě jinová voda neovládá jangový oheň, který stoupá do hlavy a způsobuje bolesti hlavy, pískání v uších, tiky v očích, podrážděnost, nervozitu a vysoký krevní tlak. Spousta bylin v této směsi má vliv na snížení vysokého krevního tlaku, cholesterolu, nadváhy a z nich vyplývajících otoků kolem kotníků. Tato směs čistí horko z jater, zklidňuje mysl, vylučuje vnitřní vítr a vyživuje játra a ledviny.

Rozbor bylin ve směsi dle tradiční čínské medicíny - Gou teng, Tian ma mi huang juan a Bai ji li zklidňují jaterní YANG, utišují játra a odstraňují jaterní vítr, Jin yin hua a Huang qin ochlazují horkost, vylučují oheň a zabraňují stoupání jaterního ohně vzhůru, Yi mu cao vyživuje krev a podporuje její cirkulaci, Ye jia teng a Fu ling společně utišují ducha, zklidňují mysl a posilují vůli, Du zhong a Sang ji sheng doplňují a vyživují játra a ledviny, Mu li vyživuje YIN a stahuje plovoucí YANG, utišuje ducha a zklidňuje mysl, Chuan niu xi usměrňuje krev směrem dolů a tím ochraňuje organismus před stoupáním krve a jaterního větru do hlavy, Man jing zi ochlazuje horko a vylučuje vítr.

Dávkování - 3x denně 4 tablety, děti od 6 let 3x denně 2 tablety (v Číně používají v případě potřeby a intenzity potíží dávku 2 - 3x vyšší).

Nepoužívat (dle TCM) v případě - Těhotenství.


Balení - 100 tablet / 30 g (obsah bylin v tabletách je v maximální možné koncentraci 1:5)
Každá šarže bylinných tablet je testována v akreditované laboratoři Phytax Laboratory ve švýcarském Schlierenu a to na identifikaci bylin, dále na těžké kovy (rtuť, kadmium, olovo, arsen a měď), baktérie (E.coli, Salmonely, celkový počet baktérií), plísně, kvasinky a aflatoxiny. Všechny bylinné tablety naší firmy TCM Herbs mají jako jediné v ČR každou šarži bylin navíc testovanou mimo jiné i na 4 skupiny pesticidů (106 druhů), neboť pesticidy se dnes stávají celosvětovým problémem. Bylinné tablety neobsahují žádné chemické látky ani kyselinu aristolochovou.

Z výše zmíněného vyplývá, že bylinné tablety TCM Herbs patří z hlediska kvantity (koncentrace bylin ve směsi je 5 x vyšší) a kvality (naprosto bezprecedentní testování a to každé šarže) k tomu nejlepšímu, co si dnes můžeme v oblasti čínské medicíny (a přírodní medicíny vůbec) představit a dopřát!

 
Copyright 2016. All rights reserved.
Návrat na obsah | Návrat do hlavní nabídky