- masáže Rudná rehabilitace fyzioterapie relinda prodej TCM čínské bylinky patentní medicína

Hledat
Přejít na obsah

Hlavní nabídka:

Bylinné produkty > výběr dle kódů a účinků

VÁNEK HEDVÁBNÉHO VĚJÍŘE (113)
XIAO FENG WAN mod.


Působení:
   Rozptyluje vítr FENG
   Vylučuje horkost RE
   Odstraňuje vlhkost SHI
   Ochlazuje krev XUE

Z hlediska tradiční čínské medicíny příznivě působí u stavů jako je např.:
   Ekzémy
   Svědění kůže
   Lehčí typy lupénky
   Kopřivka
   Kožní plíseň na dlaních či na nohou s pálivými bolestmi
   Kožní vyrážky, pálení pokožky při různých kožních problémech

Popis dle tradiční čínské medicíny - Jedná se o modifikaci originální tradiční čínské bylinné směsi XIAO FENG WAN, která je upravena na dnešní poměry. Tato směs je určena pro kožní obtíže projevující se vyrážkou, která je zarudlá, mokvavá nebo suchá, svědivá. V moderním slova smyslu sem řadíme různé ekzémy, kopřivky a kožní plísně. Typické je zde zhoršování kožních obtíží teplem. Cíleně působí na zlepšení látkové výměny v kůži, ale její působení je komplexní a dochází k celkovému pročištění organismu a úpravě zažívání.

Rozbor bylin ve směsi dle tradiční čínské medicíny - Císařskými bylinami této směsi jsou Jing jie (viz Legendy psané bylinami), Fang feng, Niu bang zi a Bo he, které uvolňují podkoží a odstraňují vnější vítr. Ministr Zhi mu pročišťuje horkost z vrstvy Qi, čímž pomáhá purgovat horkost z vnitřku a navíc působí preventivně proti proniknutí škodliviny do hlubších oddílů těla. Působení asistentů je zaměřeno na léčbu krve. Sheng di huang ochlazuje krev, Dang gui, Bai shao a Hei zhi ma vyživují, rozhýbávají krev a zvlhčují suché. Všechny společně tím, že léčí krev, podporují rozptýlení větru. Poslíček Gan cao pročišťuje horkost, odstraňuje jedy a harmonizuje působení ostatních bylin ve směsi.

Dávkování - 3x denně 4 tablety, děti 3x denně 2 tablety (v Číně používají v případě potřeby a intenzity potíží dávku 2 - 3x vyšší). Účinek lze pozorovat po jednom měsíci. Vhodné je doplnit užívání spolu s aplikací Oleandrového krému (kód 382), Sezamového krému (kód 380) či Koptisového krému (kód 381).

Nepoužívat (dle TCM) v případě - Nedostatečnost Qi.


Balení - 100 tablet / 30 g
Každá šarže bylinných tablet je testována v akreditované laboratoři Phytax Laboratory ve švýcarském Schlierenu a to na identifikaci bylin, dále na těžké kovy (rtuť, kadmium, olovo, arsen a měď), baktérie (E.coli, Salmonely, celkový počet baktérií), plísně, kvasinky a aflatoxiny. Všechny bylinné tablety naší firmy TCM Herbs mají jako jediné v ČR každou šarži bylin navíc testovanou mimo jiné i na 4 skupiny pesticidů (106 druhů), neboť pesticidy se dnes stávají celosvětovým problémem. Bylinné tablety neobsahují žádné chemické látky ani kyselinu aristolochovou.

Z výše zmíněného vyplývá, že bylinné tablety TCM Herbs patří z hlediska kvantity (koncentrace bylin ve směsi je 5 x vyšší) a kvality (naprosto bezprecedentní testování a to každé šarže) k tomu nejlepšímu, co si dnes můžeme v oblasti čínské medicíny (a přírodní medicíny vůbec) představit a dopřát

 
Copyright 2016. All rights reserved.
Návrat na obsah | Návrat do hlavní nabídky