- masáže Rudná rehabilitace fyzioterapie relinda prodej TCM čínské bylinky patentní medicína

Hledat
Přejít na obsah

Hlavní nabídka:

Bylinné produkty > výběr dle kódů a účinků

HVIZD STŘÍBRNÉ PÍŠŤALKY (131)
BAI HE GU JIN WAN mod.


Působení:
   Vyživuje YIN
   Zvlhčuje plíce
   Zastavuje kašel
   Rozpouští hlen TAN

Z hlediska tradiční čínské medicíny příznivě působí u stavů jako je např.:
   Suchý kašel, přetrvávající po nemoci
   Dlouhotrvající chrapot
   Sucho v ústech, suchá nosní sliznice a kůže

Popis dle tradiční čínské medicíny - Jedná se o modifikaci originální tradiční čínské bylinné směsi BAI HE GU JIN WAN, která je upravena na dnešní poměry. Směs je zaměřena na chronické plicní obtíže, u kterých dominuje suchý dráždivý kašel s pocitem bolesti a sucha v krku. Aby člověk mohl bezproblémově dýchat, musí být zajištěno jakési promazávání plic tekutinami. Plíce jsou podle čínské medicíny křehkým orgánem, který nesnáší sucho. A novodobý člověk je daleko více náchylnější k vysušení plicních tekutin, než tomu bylo dříve, což je způsobeno dlouhodobým pobytem v klimatizovaných místnostech, panelových bytech a automobilech či následkem horečnatých onemocnění vedoucích ke spálení tohoto "oleje".

Rozbor bylin ve směsi dle tradiční čínské medicíny - Tato směs má tři císařské byliny. První Bai he zvlhčuje plíce, zastavuje kašel a pročišťuje horkost. Druhý císař Sheng di huang silně vyživuje YIN a doplňuje ledviny, pročišťuje horkost, ochlazuje krev a zastavuje krvácení. Třetí císař Shu di huang velmi silně doplňuje YIN ledvin a jater. Společně s Sheng di huang tvoří silnou kombinaci bylin, která léčí projevy ohně z nedostatečnosti YIN. Ministr Mai men dong je velmi důležitá bylina, která doplňuje YIN, a to především v horním ohništi. Posiluje působení Bai he na úrovni plic a současně zesiluje působení císařských bylin pří jejich doplnění YIN. Asistent Chuan bei mu zvlhčuje plíce, rozpouští TAN a zastavuje kašel. Další asistent Jie geng podporuje fyziologické funkce plic a zastavuje kašel, zvláště pak v kombinaci s Chuan bei mu. Zbývající asistenti Dang gui a Bai shao vyživují krev a rozhojňují YIN. Ve starověkých materii medici se u Dang gui brala v úvahu i její schopnost zastavovat kašel. Jiný pohled na působení Dang gui a Bai shao je v tom, že ochraňují plíce před napadením jaterní Qi tím, že utišují játra. Poslíček Gan cao harmonizuje působení jednotlivých bylin ve směsi a společně s Jie geng napravují suchost a bolesti v krku.

Dávkování - 3x denně 4 tablety (v Číně používají v případě potřeby a intenzity potíží dávku 2 - 3x vyšší). Účinek lze pozorovat po 2 týdnech.

Nepoužívat (dle TCM) v případě - Akutní napadení vnější škodlivinou. Neužívat současně s léky na ředění krve (Warfarin, Anopyrin,...)!

Balení - 100 tablet / 30 g (obsah bylin v tabletách je v maximální možné koncentraci 1:5)
Každá šarže bylinných tablet je testována v akreditované laboratoři Phytax Laboratory ve švýcarském Schlierenu a to na identifikaci bylin, dále na těžké kovy (rtuť, kadmium, olovo, arsen a měď), baktérie (E.coli, Salmonely, celkový počet baktérií), plísně, kvasinky a aflatoxiny. Všechny bylinné tablety naší firmy TCM Herbs mají jako jediné v ČR každou šarži bylin navíc testovanou mimo jiné i na 4 skupiny pesticidů (106 druhů), neboť pesticidy se dnes stávají celosvětovým problémem. Bylinné tablety neobsahují žádné chemické látky ani kyselinu aristolochovou.

Z výše zmíněného vyplývá, že bylinné tablety TCM Herbs patří z hlediska kvantity (koncentrace bylin ve směsi je 5 x vyšší) a kvality (naprosto bezprecedentní testování a to každé šarže) k tomu nejlepšímu, co si dnes můžeme v oblasti čínské medicíny (a přírodní medicíny vůbec) představit a dopřát!

 
Copyright 2016. All rights reserved.
Návrat na obsah | Návrat do hlavní nabídky