- masáže Rudná rehabilitace fyzioterapie relinda prodej TCM čínské bylinky patentní medicína

Hledat
Přejít na obsah

Hlavní nabídka:

Bylinné produkty > výběr dle kódů a účinků

TYGŘÍ PRAMEN (152)
BU ZHONG YI QI WAN mod.


Působení:
   Doplňuje čchi Qi středního ohniště
   Zvedá pokleslý YANG

Z hlediska tradiční čínské medicíny příznivě působí u stavů jako je např.:
   Extrémní vyčerpání a únava (kupř. po sportu)
   Výhřez konečníku či dělohy
   Chronický průjem
   Postupné ubývání až vymizení menstruace

Popis dle tradiční čínské medicíny - Jedná se o modifikaci originální tradiční čínské bylinné směsi BU ZHONG YI QI WAN, která je upravena na dnešní poměry. Klasická bylinná směs, která je určena pro stavy nedostatečnosti QI sleziny a žaludku, které vedou k oslabení a poklesu YANG. Dle čínské medicíny střední ohniště (slezina a žaludek) produkuje z potravy a vzduchu energii QI a krev.V případě oslabené funkce těchto orgánů dochází k nedostatečné tvorbě energie QI a krve a poklesu YANG. To vše se pak projevuje celkovou slabostí, která je způsobena buď vrozenou slabou konstitucí nebo následuje po dlouhodobé nemoci. Tato slabost se manifestuje ve 3 různých polohách: 1. poklesem a výhřezem konečníku, dělohy, močového měchýře a hemeroidy. 2. chronickým průjmem (bez bakteriálního nálezu) či řídkou stolicí s nestrávenými zbytky. 3. anémií u žen, které mají špinění mezi menzes či které mají častou menstruaci. K dalším příznakům oslabené QI sleziny patří chronická únava, zimomřivost, bledý obličej a kůže, studené ruce a nohy a všeobecný nedostatek energie, potřebný k základním funkcím lidského těla jako je mluvení či pohyb. Tygří pramen je vhodný i pro sportovce, jež potřebují ke svým výkonům "fyziologický doping", neboť přirozeným způsobem zvyšuje energetické schopnosti organismu.

Rozbor bylin ve směsi dle tradiční čínské medicíny - Císařská bylina Huang qi velmi silně doplňuje Qi a zvedá YANG sleziny a žaludku. Ministři Dang shen, Bai zhu a Zhi gan cao posilují Qi sleziny. První asistent Dang gui doplňuje Qi a vyživuje krev. Společně s bylinami doplňujícími Qi (zvláště pak s císařem) posiluje Qi, a tím současně oživuje krev. Druhý asistent Chen pi reguluje Qi. Jeho funkce v této směsi je dvojnásobná: 1. zlepšuje trávení spolu s bylinami doplňujícími Qi, které jsou dosti mastné a sladké a současně posiluje jejich působení 2. jeho vlastní funkce regulující Qi podporuje účinek směsi na zvednutí pokleslého YANG. Poslíček Sheng ma a Chai hu pomáhají zvednout pokleslý YANG, a to především ve spolupráci s císařskou bylinou.

Dávkování - 4 tablety 3x denně, děti 3-12 let 2 tablety 3x denně (v Číně používají v případě potřeby a intenzity potíží dávku 2 - 3x vyšší).

Upozornění -Tato směs je zahřívající, proto se nesmí užívat v případě horka či ohně z nadbytku (kupř. červený obličej a oči, horkokrevnost, vysoký tlak, podrážděnost, výbušnost, apod.). Vhodnost nasazení je v těchto případech nutno citlivě zvážit či konzultovat s terapeutem tradiční čínské medicíny.

Nepoužívat (dle TCM) v případě - Horko z nedostatečnosti jin, akutní napadení zevní škodlivinou (chřipka, angína,…). Neužívat současně s léky na ředění krve (Warfarin, Anopyrin,...)!

Balení - 100 tablet / 30 g (obsah bylin v tabletách je v maximální možné koncentraci 1:5)
Každá šarže bylinných tablet je testována v akreditované laboratoři Phytax Laboratory ve švýcarském Schlierenu a to na identifikaci bylin, dále na těžké kovy (rtuť, kadmium, olovo, arsen a měď), baktérie (E.coli, Salmonely, celkový počet baktérií), plísně, kvasinky a aflatoxiny. Všechny bylinné tablety naší firmy TCM Herbs mají jako jediné v ČR každou šarži bylin navíc testovanou mimo jiné i na 4 skupiny pesticidů (106 druhů), neboť pesticidy se dnes stávají celosvětovým problémem. Bylinné tablety neobsahují žádné chemické látky ani kyselinu aristolochovou.

Z výše zmíněného vyplývá, že bylinné tablety TCM Herbs patří z hlediska kvantity (koncentrace bylin ve směsi je 5 x vyšší) a kvality (naprosto bezprecedentní testování a to každé šarže) k tomu nejlepšímu, co si dnes můžeme v oblasti čínské medicíny (a přírodní medicíny vůbec) představit a dopřát!

 
Copyright 2016. All rights reserved.
Návrat na obsah | Návrat do hlavní nabídky