- masáže Rudná rehabilitace fyzioterapie relinda prodej TCM čínské bylinky patentní medicína

Hledat
Přejít na obsah

Hlavní nabídka:

Bylinné produkty > výběr dle kódů a účinků

EBENOVÝ VĚTROLAM® (153)
SHEN QI WAN mod.


Působení:
   Doplňuje čchi Qi
   Zpevňuje povrchovou vrstvu
   Vylučuje zevní škodlivý vítr FENG XIE QI
   Posiluje plíce, slezinu a ledviny

Z hlediska tradiční čínské medicíny příznivě působí u stavů jako je např.:
   Alergická a pylová rýma
   Akutní a chronická rýma
   Chřipka a virózy z nachlazení
   Akutní a alergické záněty spojivek
   Záněty nosohltanu a hrtanu
   Prevence a léčba častých infekčních a alergických onemocnění

Popis dle tradiční čínské medicíny - Jedná se o modifikaci originální tradiční čínské bylinné směsi SHEN QI WAN, která je upravena na dnešní poměry. Tato bylinná směs je vytvořena pro alergická a infekční onemocnění respiračního traktu jako jsou akutní a chronické záněty nosohltanu, hrtanu, časté rýmy, kašle a nachlazení včetně různých opakovaných viróz a zánětů středouší. Byliny ve směsi jednak posilují a zpevňují obrannou vrstvu WEI QI a vylučují škodlivý vítr FENG z povrchu těla, jednak posilují a vyživují slezinu a ledviny, čili z pohledu západní medicíny se jedná o jakýsi imunostimulans, tedy bylinnou směs, vhodnou pro posílení celkové obranyschopnosti a imunity organismu. Proto se užívá nejen u infekčních onemocněních, ale i u alergických onemocněních jako jsou různé pylové rýmy, alergické rýmy, alergické kašle, alergické záněty spojivek apod. Vzhledem k vyváženému složení ji lze používat jak 3 měsíce před očekávaným sezóním onemocněním (kupř. po Novém roce až do jara při alergiích nebo od konce léta před nástupem častých podzimních viróz ), ale i při akutním postižení alergickými či infekčními projevy, kdy je vhodné zvýšit dávku na dvojnásobek pro urychlení účinku. V akutním stádiu nemoci ji lze kombinovat pro lepší efekt s jinou bylinnou směsí na rýmu a alergii a to s Vyvanutí dračí jeskyně (kód 007).

Rozbor bylin ve směsi dle tradiční čínské medicíny - Dang shen posiluje Qi plic a sleziny, uvolňuje povrch a harmonizuje vnitřek, Huang qi posiluje Qi sleziny a YANG sleziny a žaludku, posiluje obranou povrchovou energii WEI QI a zabraňuje pocení (viz Legendy psané bylinami), Fang feng a Jing jie uvolňuje povrch a vylučuje vítr, utišuje bolest, Bai zhu posiluje Qi sleziny, vysušuje vlhko, zastavuje pocení a stabilizuje povrchovou vrstvu, Fu ling posiluje slezinu, harmonizuje střední ohniště a přeměňuje hlen, Gui zhi pomáhá vyživovat obrannou energii WEI QI, zahřívá dráhy a vylučuje chladný vítr a posiluje YANG ledvin, Xin yi hua vylučuje chladný vítr a uvolňuje nosní průduchy, Wu mei a Wu wei zi posiluje plíce a utišuje kašel, Jie geng posiluje plíce, uvolňuje hlen, pomáhá směřovat účinek bylin do horního ohniště, obzvláště pak do krku, Bai qian stahuje Qi dolů, usměrňuje oběh Qi a utišuje kašel.

Dávkování - 4 tablety 3x denně, děti od 3 let 2 tablety denně (v Číně používají v případě potřeby a intenzity potíží dávku 2 - 3x vyšší).

Nepoužívat (dle TCM) v případě - Horko z nedostatečnosti jin. Neužívat současně s léky na ředění krve (Warfarin, Anopyrin,...)!

Balení - 100 tablet / 30 g
Každá šarže bylinných tablet je testována v akreditované laboratoři Phytax Laboratory ve švýcarském Schlierenu a to na identifikaci bylin, dále na těžké kovy (rtuť, kadmium, olovo, arsen a měď), baktérie (E.coli, Salmonely, celkový počet baktérií), plísně, kvasinky a aflatoxiny. Všechny bylinné tablety naší firmy TCM Herbs mají jako jediné v ČR každou šarži bylin navíc testovanou mimo jiné i na 4 skupiny pesticidů (106 druhů), neboť pesticidy se dnes stávají celosvětovým problémem. Bylinné tablety neobsahují žádné chemické látky ani kyselinu aristolochovou.

Z výše zmíněného vyplývá, že bylinné tablety TCM Herbs patří z hlediska kvantity (koncentrace bylin ve směsi je 5 x vyšší) a kvality (naprosto bezprecedentní testování a to každé šarže) k tomu nejlepšímu, co si dnes můžeme v oblasti čínské medicíny (a přírodní medicíny vůbec) představit a dopřát!

 
Copyright 2016. All rights reserved.
Návrat na obsah | Návrat do hlavní nabídky