- masáže Rudná rehabilitace fyzioterapie relinda prodej TCM čínské bylinky patentní medicína

Hledat
Přejít na obsah

Hlavní nabídka:

Bylinné produkty > výběr dle kódů a účinků

TAJEMSTVÍ ZLATÉ SKŘÍŇKY (171)
JIN GUI SHEN QI WAN mod.


Působení:
   Doplňuje YANG a YIN ledvin
   Posiluje ledviny
   Vylučuje chlad HAN

Z hlediska tradiční čínské medicíny příznivě působí u stavů jako je např.:
   Tupá a stálá bolest v bederní oblasti spojená s pocitem chladu
   Nadměrná únava po pohlavním styku se závratěmi

Popis dle tradiční čínské medicíny - Jedná se o modifikaci originální tradiční čínské bylinné směsi JIN GUI SHEN QI WAN, která je upravena na dnešní poměry. Směs podporuje a doplňuje tzv. životní energii jedince, která je podle čínské medicíny uložena v ledvinách. Má obecně zahřívací působení. Účinek směsi je založen na postupné podpoře organizmu, nikoliv na chvilkovém nepřiměřeném "vybičování" energie. V Číně patří již od dob svého vzniku k nejznámějším přípravkům užívaným u projevů předčasného stárnutí.

Rozbor bylin ve směsi dle tradiční čínské medicíny - Císařská bylina Shu di huang vyživuje krev, rozhojňuje YIN a doplňuje ledviny. Protože silně doplňuje krev a YIN, působí současně preventivně proti jejich zranění a vysušení vnitřku. Shu di huang vstupuje do dráhy ledvin, kterou výrazně ohřívá a doplňuje. Jeho relativně vyšší dávka oproti ostatním bylinám odráží důležitost doplnění ledvin a znovuobnovení esence jako hlavního působení směsi. První ministr Shan zhu yu doplňuje játra a posilují slezinu jako postnatální zdroj krve a esence. Kyselý a mírně teplý Shan zhu yu doplňuje játra a ledviny tím, že vyživuje YIN a oživuje krev, pomáhá ochránit původní Qi. Posílení Qi ledvin je důležité k zajištění dostatečné rezervy YIN a YANG v těle. K tomuto je nutné, aby byla dostatečně vyživena játra, která čerpají esenci z ledvin. Tím, že se doplní YIN jater, obnoví se jejich zprůchodňovací funkce. Další ministři jsou Fu ling a Gui zhi. Fu ling doplňuje oheň, podporuje YANG a rozptyluje chlad. Gui zhi uvolňuje svaly a klouby, ohřívá, otevírá a zprůchodňuje dráhy. Současně také zahřívá a doplňuje YANG ledvin. Společně podporují YANG a upravují metabolismus vody. Následují tři asistenti Ze xie, Fu ling a Mu dan pi. Jejich funkcí je regulovat tři yinové orgány: ledviny, játra a slezinu. Ze xie odblokovává a reguluje vodní cesty, Fu ling zpevňuje slezinu a odstraňuje vlhkost a Mu dan pi pročišťuje horkost a potlačuje oheň jater. Tyto tři byliny pracují synergicky s Shu di huang, Shan zhu yu a zajišťují purgaci spojenou s Ionizací jako základní funkcí této směsi. Současně Ze xie a Fu ling uvolňují a regulují vodní cesty, zpevňují slezinu a odstraňují vlhkost a tím pomáhají Gui zhi, která ohřívá močový měchýř a podporuje močení. Mu dan pi ochlazuje krev, odstraňuje krevní stagnace a společně s Gui zhi oživuje krev.

Dávkování - 3x denně 4 tablety (v Číně používají v případě potřeby a intenzity potíží dávku 2 - 3x vyšší). Vzhledem k tomu, že účinek je postaven na celkovém posílení organizmu, je doba podávání individuální, závislá na závažnosti stavu, a pohybuje se od jednoho do tří měsíců. Pro udržení dosaženého zlepšení stavu lze užívat dávku nižší, nejlépe 5 tablet ráno.

Nepoužívat (dle TCM) v případě - Extrémní nedostatek jin. Neužívat současně s léky na ředění krve (Warfarin, Anopyrin,...)!

Upozornění - Tuto směs by neměli používat jedinci, kteří se často rozčílí, jsou podráždění, výbušní a mají začervenalé tváře a oči. Vhodnost nasazení je v těchto případech nutno citlivě zvážit či konzultovat s terapeutem tradiční čínské medicíny.

Balení - 100 tablet / 30 g (obsah bylin v tabletách je v maximální možné koncentraci 1:5)
Každá šarže bylinných tablet je testována v akreditované laboratoři Phytax Laboratory ve švýcarském Schlierenu a to na identifikaci bylin, dále na těžké kovy (rtuť, kadmium, olovo, arsen a měď), baktérie (E.coli, Salmonely, celkový počet baktérií), plísně, kvasinky a aflatoxiny. Všechny bylinné tablety naší firmy TCM Herbs mají jako jediné v ČR každou šarži bylin navíc testovanou mimo jiné i na 4 skupiny pesticidů (106 druhů), neboť pesticidy se dnes stávají celosvětovým problémem. Bylinné tablety neobsahují žádné chemické látky ani kyselinu aristolochovou.

Z výše zmíněného vyplývá, že bylinné tablety TCM Herbs patří z hlediska kvantity (koncentrace bylin ve směsi je 5 x vyšší) a kvality (naprosto bezprecedentní testování a to každé šarže) k tomu nejlepšímu, co si dnes můžeme v oblasti čínské medicíny (a přírodní medicíny vůbec) představit a dopřát!

 
Copyright 2016. All rights reserved.
Návrat na obsah | Návrat do hlavní nabídky