- masáže Rudná rehabilitace fyzioterapie relinda prodej TCM čínské bylinky patentní medicína

Hledat
Přejít na obsah

Hlavní nabídka:

Patentní medicína

Bezpečnost produktů TCM Herbs

Bezpečnosti a kvalitě produktů naší společnosti TCM Herbs s.r.o. je věnována v celém průběhu výrobního procesu maximální pozornost.

Níže uvedenými postupy Vás provedeme celou velmi složitou škálou různých kontrolních a schvalovacích procesů, kterou absolvují naše produkty na cestě ke konečnému zákazníkovi.


Čína

   GMP - Good Manufacture Practice - certifikát, který uděluje vláda např. z Austrálie či Ameriky těm produktům, které splňují pravidla výroby dle západních parametrů. To znamená, že se ve zvýšené míře dohlíží na výběr druhů a kvalitu bylin, kontroluje se přítomnost těžkých kovů, aflatoxinů a jiných cizorodých látek. Podmínky pro udělení GMP jsou velice přísné a proto držitelem tohoto ocenění vysoké kvality není mnoho výrobců v celé Asii.

Z Číny se dovážejí v současné době tyto produkty:

   Sirup lahodné chuti (kód 301)
   Balzám zlaté žíly (kód 368)
   Mast sedmi bolestí (kód 400)
   Legenda Zakázaného města (kód 500)
   Náplast louskající oříšky (kód 600)
   Šampon Tajemného mnicha (kód 605)

Belgie

   Schválení Státním zdravotním ústavem (SZÚ) a Ministerstvem zdravotnictví (MZ ČR) o zdravotní nezávadnosti bylinných tablet.
   Schválení Národní referenční laboratoří pro kosmetiku o zdravotní nezávadnosti krémů a šampónu.
   Každá šarže bylinných tablet je testována v akreditované laboratoři Phytax Laboratory ve švýcarském Schlierenu na identifikaci bylin, těžké kovy, plísně, baktérie a na 4 skupiny pesticidů.
   Ukázka kompletního laboratorního vyšetření a identifikace jednotlivé byliny ve směsi
   Vyšetření Státní zemědělskou a potravinářskou inspekcí (SZPI), potvrzující nepřítomnost kyseliny aristolochové u Pilulky hořce - kód 014.

Naším hlavním dodavatelem je belgická firma Medichin, která dováží veškeré byliny od firmy Min Tong Pharmaceutical Co. z Taiwanu a která byla založena v roce 1938 a patří proto i k nejstarším a zároveň i nejrenomovanějším firmám v této oblasti. Tento obchodní partner byl vybrán s ohledem na jeho důslednou laboratorní kontrolu, kterou věnuje celému výrobnímu procesu. Belgická firma Medichin vyrábí z koncentrovaných čínských bylin v poměru 1:5 v podobě prášku (jako kakao) bylinné tablety bez použití syntetických přísad, jako pojivo slouží mikroceluloza (v dávce 0,3%). Jedná se o 100% přírodní bylinné produkty a které mimo jiné neobsahují žádný lepek. V současné době veškerou produkci bylinných tablet zajišťuje pro naši firmu, jež je i výhradním distributorem, právě tato belgická firma Medichin.

Podrobnější informace o výrobci a výrobním procesu se pak dozvíte zde - Ming Tong Pharmaceutical Company Taiwan.

Jednotlivé byliny (183 druhů) jsou testovány v renomované akreditované laboratoři Phytax Laboratory ve švýcarském Schlierenu a to na těžké kovy (rtuť, kadmium, olovo, arsén a měď), baktérie (E.coli, Salmonely, celkový počet baktérií), plísně a kvasinky (aflatoxiny B1 a celkové aflatoxiny).

Všechny bylinné tablety naší firmy TCM Herbs mají jako jediné v ČR každou šarži bylin navíc testovanou mimo jiné i na 4 skupiny pesticidů (106 druhů), neboť pesticidy se dnes stávají celosvětovým problémem. Bylinné tablety neobsahují žádné chemické a syntetické látky, ani antibiotika, kortikoidy či kyselinu aristolochovou.
Z výše zmíněného vyplývá, že bylinné tablety TCM Herbs patří jak z hlediska kvality (složením), tak i kvantity (koncentrací) bylin a hlavně z hlediska naprosto bezprecedentního testování každé šarže (mj. na 106 druhů pesticidů) k tomu nejlepšímu, co si dnes můžeme v této oblasti čínské medicíny představit (a dopřát).


Česká republika

Produkty TCM Herbs s.r.o. jsou v ČR schvalovány následujícími institucemi:

   Státní ústav pro kontrolu léčiv (SÚKL) - posuzuje zařazení produktů mezi léčiva či doplňky stravy.Státní zdravotní ústav (SZÚ) - vyjadřuje se ke kvantitě obsažených bylin, čímž garantuje i bezpečný účinek bylin na lidský organismus. Vyjadřuje se ke kvalitě produktů, což zahrnuje toxikologická vyšetření na těžké kovy (rtuť, olovo, kadmium, arsen) a vyšetření na bakteriální kontaminaci (E.colli, Salmonella a plísně). Schvaluje veškeré údaje uvedené na etiketě produktů.
   Ministerstvo zdravotnictví ČR - vydává souhlas (tzv. HEM) podle ustanovení §11 odst. 2 písm. b) bod 3 a odst. 4 zákona č. 110/1997 Sb., o potravinách a tabákových výrobcích a o změně a doplnění některých souvisejících zákonů, ve znění pozdějších předpisů s uvedením do oběhu potravin určených pro zvláštní výživu (doplňku stravy). Na základě schválení SZÚ Ministerstvo zdravotnictví ČR notifikuje kosmetické přípravky.
   Státní zdravotní ústav, Národní referenční centrum pro kosmetiku - testuje a schvaluje kosmetické přípravky, jako jsou např. regenerační krémy, náplasti, šampony, spreje.


Produkty tradiční čínské medicíny jsou dále kontrolovány:

   Státní zemědělská a potravinová inspekce (SZPI) - odebírá vzorky výrobků na stanovení těžkých kovů, bakterií, plísní a kyseliny aristocholové, dohlíží na dodržování správnosti údajů uvedených na etiketách.
   Státní ústav kontroly léčiv (SÚKL) - kontroluje možnou přítomnost syntetických kortikoidů v regeneračních krémech.
   Celní úřad a Inspekce životního prostředí - má na starosti kontrolu dovozu ekologicky ohrožených druhů bylin, které podléhají CITES.

Více informací o tradiční čínské medicíně se dozvíte v knize Na frekvenci čínské medicíny (2002) a Od pramene čínské medícíny (2007).

MUDr. Petr Hoffmann 
Copyright 2016. All rights reserved.
Návrat na obsah | Návrat do hlavní nabídky