- masáže Rudná rehabilitace fyzioterapie relinda prodej TCM čínské bylinky patentní medicína

Hledat
Přejít na obsah

Hlavní nabídka:

Bylinné produkty > dle abecedy

CHLAD RANNÍ MLHY (002)
YIN QIAO JIE DU WAN mod.


Působení:
   Uvolňuje povrch
   Vylučuje horký vítr FENG RE
   Vylučuje toxickou horkost RE DU


Z hlediska tradiční čínské medicíny příznivě působí u stavů jako je např.:
   Chřipka
   Virózy
   Horečka s bolestmi v krku
   Sluneční kopřivka
   Akutní alergické stavy

Popis dle tradiční čínské medicíny - Jedná se o modifikaci originální tradiční čínské bylinné směsi YIN QIAO JIE DU WAN, která je upravena na dnešní poměry. Jedná se o nejčastěji užívanou směs při napadení zevním škodlivým větrem, a to jak horkým, tak i chladným větrem, projevující se těmito příznaky: horečka, žízeň, pocení, bolesti hlavy, bolesti svalů po těle, bolesti, pálení a svědění v krku, nateklé krční mandle, lehce nažloutlá rýma, pálení v nose, kýchání, event. kašel.

Rozbor bylin ve směsi dle tradiční čínské medicíny - Jin yin hua a Lian qiao jsou 2 hlavní byliny v této směsi, jejichž funkcí je ochladit horko a zmenšit otoky v krku, které často doprovázejí bolesti v krku. Rovněž mají i antibakteriální účinky, obzvláště při napadení organismu zevním chladem. Niu bang zi vylučuje horký vítr z povrchu těla, zmenšuje otoky mandlí a napomáhá uvolňovat bolesti v krku, stejně jako napomáhá pocením snižovat horečku. Bo he ochlazuje horko, obzvláště z oblasti krku a hlavy, včetně obličeje a očí, zmenšuje bolesti hlavy a v krku, vyvolává pocení a tím snižuje horečku. Jie geng naviguje energii bylin směrem vzhůru do plic a krku, napomáhá trávení a posiluje plíce, jež řídí ochranou energii těla WEI QI a posiluje tak přirozenou obranyschopnost. Dan zhu ye ochlazuje horko a zklidňuje psychické podráždění při nemoci, zmírňuje bolesti v krku a ústní afty. Jing jie a uvolňuje povrch pocením a vylučuje jak chladný vítr, tak i horký vítr z povrchu těla (viz Legendy psané bylinami). Dan dou chi rovněž vylučuje jak chladný, tak i horký vítr, zklidňuje podráždění při horečce a nemoci. Fang feng uvolňuje povrch, vylučuje chladný vítr a zmenšuje bolesti svalů. Da qing ye ochlazuje horko a uvolňuje horký toxin, obzvláště z oblasti krku a plic, vhodný pro epidemická onemocnění. Ju hua ochlazuje horko a vylučuje horký vítr, Huang qin ochlazuje horko a vylučuje oheň z horního ohniště, čímž snižuje horečku či bolesti v krku. Gan cao harmonizuje účinek bylin ve směsi a pomáhá usměrňovat energii bylin tam, kde je jí potřeba.

Dávkování - 3x denně 4 tablety, děti od 3 do 12 let 2 tablety denně (v Číně používají v případě potřeby a intenzity potíží dávku 2 - 3x vyšší). V případě rýmy je vhodná kombinace s bylinnou směsí Vyvanutí dračí jeskyně (kód 007) a Šaolinový olej (kód 700), jež se mázne dle potřeby pod nos.

Nepoužívat (dle TCM) v případě - Napadení chladným větrem, přítomnost horka/vlhka či horka z nedostatečnosti jin nebo krve. Tato směs rozptyluje napadení zevního horkého větru z povrchových vrstev pocením (oproti léčbě vnitřního horka a vlhka, jež se léčí ochlazením horka a vyloučením vlhka spodním ohništěm, tj. močí a stolicí).Balení - 100 tablet / 30 g (obsah bylin v tabletách je v maximální možné koncentraci 1:5)
Každá šarže bylinných tablet je testována v akreditované laboratoři Phytax Laboratory ve švýcarském Schlierenu a to na identifikaci bylin, dále na těžké kovy (rtuť, kadmium, olovo, arsen a měď), baktérie (E.coli, Salmonely, celkový počet baktérií), plísně, kvasinky a aflatoxiny. Všechny bylinné tablety naší firmy TCM Herbs mají jako jediné v ČR každou šarži bylin navíc testovanou mimo jiné i na 4 skupiny pesticidů (106 druhů), neboť pesticidy se dnes stávají celosvětovým problémem. Bylinné tablety neobsahují žádné chemické látky ani kyselinu aristolochovou.

Z výše zmíněného vyplývá, že bylinné tablety TCM Herbs patří z hlediska kvantity (koncentrace bylin ve směsi je 5 x vyšší) a kvality (naprosto bezprecedentní testování a to každé šarže) k tomu nejlepšímu, co si dnes můžeme v oblasti čínské medicíny (a přírodní medicíny vůbec) představit a dopřát!

 
Copyright 2016. All rights reserved.
Návrat na obsah | Návrat do hlavní nabídky