- masáže Rudná rehabilitace fyzioterapie relinda prodej TCM čínské bylinky patentní medicína

Hledat
Přejít na obsah

Hlavní nabídka:

Bylinné produkty > dle abecedy

HEBKOST LABUTÍ ŠÍJE® (037)
NEI XIAO LUO LI WAN mod.


Působení:
   Upravuje oběh čchi Qi a krve XUE
   Rozpouští hlen TAN
   Vylučuje horkost RE
   Rozptyluje zduřeniny

Z hlediska tradiční čínské medicíny příznivě působí u stavů jako je např.:
   Zvětšené lymfatické krční uzliny
   Zvětšená nosní mandle u dětí

Popis dle tradiční čínské medicíny - Jedná se o modifikaci originální tradiční čínské bylinné směsi NEI XIAO LUO LI WAN, která je upravena na dnešní poměry. Tato bylinná směs zmenšuje otoky lymfatických uzlin a abscesy (boláky) v oblasti krku, stejně jako zmenšuje nosní mandli u dětí. Dle tradiční čínské medicíny je tato patologie způsobena stagnací energie Qi a krve v oblasti krku,ke které se ještě navíc přidává stagnace patologického hlenu. Tento hlen je nejčastěji způsoben nadměrnou konzumací mléčných výrobků a sladkostí, zvláště pak u malých dětí, které mají obzvlášť tendenci k dlouhodobě zvětšeným krčním uzlinám i po běžných infektech. Každá taková stagnace se dříve či později přemění na horko, takže tendence k opakovaným zánětům je pak více než patrná a začarovaný kruh se uzavírá. Proto i účinek této bylinné směsi spočívá v ochlazení horka, rozproudění stagnace a odvedení nadbytečného hlenu z oblasti krku.

Rozbor bylin ve směsi dle tradiční čínské medicíny - Hierarchie nebyla v této směsi určena. Xia ku cao pročišťuje horkost, rozptyluje zauzleniny a rozpouští hlen TAN (viz Legendy psané bylinami). Tím odstraňuje bolestivé zduřeniny lymfatických žláz, zvláště pokud jsou začervenalé. Xuan shen pročišťuje horkost, odstraňuje jed, rozptyluje zauzleniny a zmenšuje tvrdé (zduřeniny). Dang gui doplňuje a oživuje krev. Mang xian, Gan cao tvoří dohromady směs Tiao wei cheng qi tang, která pročišťuje horkost ze střeva, zprůchodňuje stolici, ochlazuje krev, odstraňuje jed, oživuje krev a rozptyluje zauzleniny. Zhi ke rozbíjí stagnující Qi, rozptyluje zauzleniny a rozpouští TAN. Zhe bei mu a Tian hua fen přeměňují horký TAN. Jie geng směřuje působení ostatních bylin do horních partií těla, přeměňuje TAN, vytahuje hnis a zmenšuje otoky. Lian qiao pročišťuje horkost, odstraňuje jed, vytahuje hnis, zmenšuje otoky a rozptyluje zauzleniny. Sheng di huang pročišťuje horkost, ochlazuje krev, rodí tekutiny a tím doplňuje Yin v organismu. Bo he napravuje bolesti v krku, pročišťuje hlavu a oči a odstraňuje horký vítr. Hai zao zmenšuje lymfatické uzliny tím, že odstraňuje hlen TAN a oživuje krev. Rong yan ochlazuje krev a hojí abscesy. Gan cao harmonizuje působení jednotlivých bylin ve směsi, upravuje zažívání.

Dávkování - 4 tablety 3x denně, děti od 3 do 12 let poloviční dávku, zlepšení nastává po 1 měsíci (v Číně používají v případě potřeby a intenzity potíží dávku 2 - 3x vyšší).

Nepoužívat (dle TCM) v případě - Opatrně užívat v těhotenství – tzn. jen po dobu akutní fáze nemoci a ne déle než 1 měsíc.

Balení - 100 tablet / 30 g (obsah bylin v tabletách je v maximální možné koncentraci 1:5)
Každá šarže bylinných tablet je testována v akreditované laboratoři Phytax Laboratory ve švýcarském Schlierenu a to na identifikaci bylin, dále na těžké kovy (rtuť, kadmium, olovo, arsen a měď), baktérie (E.coli, Salmonely, celkový počet baktérií), plísně, kvasinky a aflatoxiny. Všechny bylinné tablety naší firmy TCM Herbs mají jako jediné v ČR každou šarži bylin navíc testovanou mimo jiné i na 4 skupiny pesticidů (106 druhů), neboť pesticidy se dnes stávají celosvětovým problémem. Bylinné tablety neobsahují žádné chemické látky ani kyselinu aristolochovou.

Z výše zmíněného vyplývá, že bylinné tablety TCM Herbs patří z hlediska kvantity (koncentrace bylin ve směsi je 5 x vyšší) a kvality (naprosto bezprecedentní testování a to každé šarže) k tomu nejlepšímu, co si dnes můžeme v oblasti čínské medicíny (a přírodní medicíny vůbec) představit a dopřát!

 
Copyright 2016. All rights reserved.
Návrat na obsah | Návrat do hlavní nabídky