- masáže Rudná rehabilitace fyzioterapie relinda prodej TCM čínské bylinky patentní medicína

Hledat
Přejít na obsah

Hlavní nabídka:

Bylinné produkty > dle abecedy

JEMNOST NEBESKÉ VÍLY ® (052)
TAO HONG SI WU WAN mod.


Působení:
   Vyživuje krev XUE a upravuje její oběh
   Upravuje cyklus

Z hlediska tradiční čínské medicíny příznivě působí u stavů jako je např.:
   Nedostatečné či slabé menstruaci
   Vynechávání menstruace
   Špinění po menstruaci, opakovaná menstruace

Popis dle tradiční čínské medicíny - Jedná se o modifikaci originální tradiční čínské bylinné směsi TAO HONG SI WU WAN, která je upravena na dnešní poměry. Tato bylinná směs se používá při nedostatečnosti krve spolu se stagnací krve. Zvláště patrné je to u žen, jejichž menstruace je doprovázená bolestivými křečemi před menstruací či v prvních dnech menstruace. Někdy se objevují i tmavé krevní sraženiny. Rovněž se někdy po menstruaci objeví slabé krvácení, tzv. špinění. Tyto příznaky jsou zcela typické pro nedostatečnost krve s její stagnací, podobně jako když je v řečišti málo vody až se posléze tok zastaví. Bylinky ve směsi nejen že vyživují krev, ale zároveň i rozprouďují krev a tím upravují a harmonizují nejen menstruaci, ale i celý organismus. Nesmí se používat v případě nadbytku, tj. u žen, jejichž menstruace je silná a s nadměrným krvácením.

Rozbor bylin ve směsi dle tradiční čínské medicíny - Směs je složena ze dvou skupin bylin. První skupina především doplňuje krev a patří sem Shu di huang a Bai shao. Shu di huang velmi silně doplňuje játra a ledviny tím, že vyživuje krev a rozhojňuje YIN. Je také částečně účinná v léčbě menstruačních obtíží. Bai shao doplňuje krev a ochraňuje YIN. Společně s Shu di huang představují velmi silnou kombinaci, která doplňuje krev jater. Protože jsou tyto byliny mastné a sladké, mají tendenci vyvolat stagnaci krve. Proto je součástí směsi i druhá skupina bylin, které mají nejen preventivní účinek, ale současně již odstraňují přítomnou stagnaci. Dang gui doplňuje a oživuje krev, někdy se hovoří o tom, že vyživuje YANG krve. Také zvlhčuje střeva a upravuje vzájemný vztah mezi játry a ledvinami. Chuan xiong oživuje krev a rozhýbává Qi, uvolňuje stísněnost (především jaterní Qi) a zastavuje bolest. Kombinace těchto bylin společně s první skupinou vede k posílení tvorby krve. Současně Bai shao ochraňuje YIN před poškozením aromatickou povahou posledních dvou bylin. V této variantě jsou přidány další dvě byliny, které mocně působí na stagnaci krve. Tao ren oživuje krev a odstraňuje stagnaci a Hong hua, která oživuje krev, zprůchodňuje menstruaci, odstraňuje sraženiny a zastavuje bolest.

Dávkování - 4 tablety 3x denně, děti od 6ti let 2 tablety denně (v Číně používají v případě potřeby a intenzity potíží dávku 2 - 3x vyšší).

Upozornění - Nedoporučuje se užívat v době menstruace, neboť u některých žen může zvýraznit či prodloužit menstruační krvácení (dle svého účinku "rozprouďující stagnaci").

Nepoužívat (dle TCM) v případě - Nedostatečnost krve bez přítomnosti blokády. Těhotenství.


Balení - 100 tablet/30 g
Každá šarže bylinných tablet je testována v akreditované laboratoři Phytax Laboratory ve švýcarském Schlierenu a to na identifikaci bylin, dále na těžké kovy (rtuť, kadmium, olovo, arsen a měď), baktérie (E.coli, Salmonely, celkový počet baktérií), plísně, kvasinky a aflatoxiny. Všechny bylinné tablety naší firmy TCM Herbs mají jako jediné v ČR každou šarži bylin navíc testovanou mimo jiné i na 4 skupiny pesticidů (106 druhů), neboť pesticidy se dnes stávají celosvětovým problémem. Bylinné tablety neobsahují žádné chemické látky ani kyselinu aristolochovou.

Z výše zmíněného vyplývá, že bylinné tablety TCM Herbs patří z hlediska kvantity (koncentrace bylin ve směsi je 5 x vyšší) a kvality (naprosto bezprecedentní testování a to každé šarže) k tomu nejlepšímu, co si dnes můžeme v oblasti čínské medicíny (a přírodní medicíny vůbec) představit a dopřát!

 
Copyright 2016. All rights reserved.
Návrat na obsah | Návrat do hlavní nabídky