- masáže Rudná rehabilitace fyzioterapie relinda prodej TCM čínské bylinky patentní medicína

Hledat
Přejít na obsah

Hlavní nabídka:

Podrobnosti k službám

Masáž lávovými kameny - Magic hot stones

Masáž lávovými kameny je specifický typ masáže, kdy se používají nahřáté lávové kameny, které se pokládají na vybraná místa na těle (čakry, energetické dráhy, problematická „zatuhlá“ místa), nebo se s kameny prohřívá a masíruje. Ideální je kombinace všeho za účelem maximálně pomoci. Dle typu provedení je několik druhů terapií, které využívají lávové kameny, viz. dále.


Účinky masáže:
   Stimuluje krevní oběh a lymfatický systém
   Hluboce relaxuje a harmonizuje
   Postupně prohřívá celé tělo
   Pomáhá detoxikaci organismu
   Vyrovnává energii v těle
Kontraindikace:
   Otevřené rány a modřiny
   Hypersensitivita na teplo
   Vysoký krevní tlak
   Nedávné operace
   Křečové žíly
   Infekční onemocnění
   Kožní infekce
   Sluneční popáleniny
   Záněty
   Těhotenství (možná masáž nohou, rukou, šíje-nižší teploty)

Tranquility stone masáž k nám přichází z Číny a její hlavní náplň je harmonizovat čakry (energetická centra) a vyrovnávat energii na meridiánech. Menší lávové kameny (53 ks dle týdnů v roce), nižší teplota ohřevu (38-40 stupňů) a minimum masáže, ovšem celostní přístup, to je hlavní charakteristika této terapie.
La stone therapy je americká verze masáže lávovými kameny. Má především snahu hluboce prohřát problematické svalové partie a relaxovat tělo i mysl. Mnohem větší teploty (60-70 stupňů), více masáže s kameny je to, co můžeme od této masáže lávovými kameny očekávat. Jsou zde příliš dlouhé prodlevy, kdy se s klientem nic neděje (klidně až 50% času). Jako první začala používat studené kameny při masáži.
Magic hot stones - základy této terapie spočívají na použití speciálních havajských technik, které ve spojení s horkými kameny mají vysoký terapeutický a relaxační účinek. Správně zvolená exotická aromaterapie umocňuje pocit kliku a pohody. V této terapii se využívá jak znalostí čínské medicíny (čakry, energetické dráhy), tak i prvků havajské masáže. Pracuje se zde především na stresových drahách. Tuto terapii bychom mohli charakterizovat jako vysoce relaxační, antistresovou a harmonickou (i pro maséra). Teplota ohřevu je v rozmezí cca 45-55 stupňů.
Magic hot stones by se dalo přeložit jako „magické horké kameny“, nebo také jako „kouzelné“ či „pohádkové“. Havajsky by se tato terapie dala přeložit jako „HO´OKALAKUPUA POHAKU“. Celý systém masáže je rozvíjený od počátku vzniku. Snaží se co nejvíce přizpůsobit současnému člověku.

 
Copyright 2016. All rights reserved.
Návrat na obsah | Návrat do hlavní nabídky