- masáže Rudná rehabilitace fyzioterapie relinda prodej TCM čínské bylinky patentní medicína

Hledat
Přejít na obsah

Hlavní nabídka:

Podrobnosti k službám

Masáž
  Masáž je léčebná metoda, při níž řadou mechanických podnětů, prováděných zpravidla rukama na povrchu těla, vyvoláme místní i vzdálené (reflexní) změny.
  Masáž má řadu zdravotních účinků a relaxuje tělo nejen po fyzické stránce. Je v oblibě i pro svou psychickou relaxaci, kdy příjemně strávený čas věnujeme sami sobě a péči o své tělo i duši.
Klasická masáž
  Klasická masáž je orientovaná na průběh svalů a fascií, provádí se většinou velkým tlakem. Při klasické masáži se používá tlak, tření,hnětení, tepání či vytřásání příslušných svalových partií.
Klasická masáž slouží ke zlepšení zdravotního stavu, odstranění únavy, uvolňuje psychické stresy, zlepšuje duševní pohodu a celkově regeneruje organismus. Mechanický účinek masáže spočívá v podpoře návratu žilní krve a mízy z periferie do oběhového centra. Dojde k posílení krevního oběhu, uvolnění svalstva, prokrvení
a regeneraci pokožky. Cílem klasické masáže je celková harmonizace těla a duše člověka.
  Klasické masáže se provádějí vydatnějšími a tvrdšími hmaty, které odstraňují nahromaděné únavové látky např. kyselinu mléčnou ve svalech. Provádí se tlakem bříšky prstů na svalové úpony a svalovinu podél páteře,
v oblasti trapézových svalů, šíje, ramen a spodiny lebeční. Podle hloubky použitých masážních pohybů se nervová zakončení stimulují nebo uklidňují a tím dochází k povolení napjatých a bolestivých svalů. K masáži se používají tělové a masážní oleje lisované za studena.

Relaxační a regenerační masáž

  Tato skupina masáží, odvozená z techniky klasické masáže, se provádí malým tlakem a pomalu, aby svaly zregenerovaly a uvolnily se. Často vynechává vytřásacího hmatu a tepání.
  Provádíme ji po těžkém náročném dni nejen jako regeneraci tělesnou, ale i duševní. Dle potřeby lze volit
z různých masážních přípravků.

Breussova masáž
  Breussova masáž se používá většinou při ošetření Dornovou metodou, ale i jako samostatná forma terapie. Jedná se o jemnou energetickou masáž podél páteře, výborně se hodí na uvolňování a prevenci. Posunuté hrudní či bederní obratle při ní mohou být bezbolestně uvedeny do správné polohy. Navíc se při Breussově masáži automatickým ošetřením akupresurních bodů – především na meridiánu močového měchýře – mohou uvolnit blokády a duchovní napětí.
  K Breussově masáži se používá velké množství třezalkového oleje na olivové bázi, jež významně regeneruje ploténky.
  Neuspokojí ty klienty, kteří při masáži očekávají důkladné prohnětení svalů.

Antimigrenózní masáž
  Každodenní stres, který na nás působí, se nejvíce promítá do oblasti šíje, kde dochází ke ztuhnutí svalstva
a stlačení krevního řečiště, které zapříčiňuje nám známé bolesti hlavy.
  Při antimigrenózní masáži dochází k naprostému uvolnění šíjového a mimického svalstva. Svým uvolňujícím
a protistresovým působením účinně odstraňuje bolesti hlavy.

Reflexní masáž
  Reflexní masáž je manuální léčebný zásah na povrchu těla aplikovaný v místech druhotných, onemocněním reflexně vyvolaných změn.
  Její vznik byl původně podmíněn poznatky o změně kožní citlivosti při onemocnění v útrobách. Obdobné změny jako na kůži byly později nacházeny v podkožním vazivu, na svalové povázce, ve svalové tkáni i na periostu kosti.
  Uplatnění reflexní masáže je v porovnání s klasickou masáží mnohem širší.
 Provádí se nasucho – bez použití masážních prostředků, a to někdy bývá klientům nepříjemné. Vhodný regenerační masážní přípravek je možné použít v závěru procedury.
  Existují 4 sestavy: zádová,  pánevní (dolní), sestava pro šíji a hlavu (horní) a sestava hrudní.

 
Copyright 2016. All rights reserved.
Návrat na obsah | Návrat do hlavní nabídky