- masáže Rudná rehabilitace fyzioterapie relinda prodej TCM čínské bylinky patentní medicína

Hledat
Přejít na obsah

Hlavní nabídka:

Bylinné produkty > dle abecedy

ŠAVLE MALÉHO SAMURAJE (101)
HUO XIANG ZHENG QI WAN mod.


Působení:
   Přeměňuje nečistou vlhkost SHI sleziny a žaludku
   Uvolňuje povrchovou vrstvu
   Upravuje oběh čchi Qi ZHI
   Harmonizuje střední ohniště

Z hlediska tradiční čínské medicíny příznivě působí u stavů jako je např.:
   Nevolnost a zvracení v těhotenství
   Střevní chřipky
   Cestovatelské průjmy

Popis dle tradiční čínské medicíny - Jedná se o modifikaci originální tradiční čínské bylinné směsi HUO XIANG ZHENG QI WAN, která je upravena na dnešní poměry. Toto je v Číně velice rozšířená a oblíbená směs, obzvláště vhodná k léčbě akutního průjmu od jara do podzimu. K takovým se řadí i průjmy cestovatelů při změně stravy a podnebí, stejně tak i zvracení rodiček v těhotenství. K příznakům patří nejen průjem, ale i třesavka, horečka, nafouknutý hrudník, ztráta chuti v ústech, nechutenství a neklid v dutině břišní. Účinek bylin ve směsi spočívá v odstranění vlhka a hlenu z břišní oblasti, úpravě zažívání a harmonizaci organizmu.

Rozbor bylin ve směsi dle tradiční čínské medicíny - Císařským produktem je Huo xiang, ostrý a aromatický, který svojí povahou přeměňuje vlhkost, rozptyluje chlad a vítr, upravuje slezinu a zastavuje zvracení. Dále jsou zde dvě skupiny ministerských produktů. První skupina tvořená Hou po a Chen pi posiluje účinky císařského produktu ve středním ohništi. Hou po podporuje pohyb Qi a metabolismus vody, vstupuje do hrudníku a odstraňuje pocit plnosti. Podporuje mechanismus Qi ve středním a dolním ohništi a zvyšuje účinek císařské byliny, která se zaměřuje na horní ohniště. Vnitřní stagnace vlhkosti oslabuje transformační a transportní funkci sleziny. Chen pi reguluje Qi, transformuje vlhkost a harmonizuje funkcí středního ohniště. Druhá skupina ministrů Zi su ye, Bai zhi pomáhá císaři odstraňovat chlad a vítr. Zi su ye uvolňuje vnější vrstvu a také harmonizuje střední ohniště. Bai zhi je velmi účinná v léčbě bolestí hlavy. První z asistentů Zhangye Ban Xia harmonizuje žaludek a zastavuje zvracení. Asistentské byliny Bai zhua Fu ling představují silnou kombinaci pro posílení sleziny a transformaci vlhkosti. Poslední asistent Jie geng podporuje fyziologické funkce plic, a tím posiluje účinky císařského produktu. Poslové Zhi gan cao, Sheng jiang a Da zao harmonizují účinky ostatních bylin a upravují slezinu a žaludek. Ve směsi nacházíme několik skupin bylin, které byly pečlivě vybrány a vyváženy. Huo xiang, Zi su ye, Bai zhi uvolňují vnějšek, Hou po, Chen pi podporují vnitřní cirkulaci Qi, Zi su ye, Bai zhi, Jie geng mají klesavý účinek, Fu ling, Ban xia, způsobují klesání QI NI a zastavují zvracení.

Dávkování - 3x denně 4 tablety (v Číně používají v případě potřeby a intenzity potíží dávku 2 - 3x vyšší). Účinek lze pozorovat po 1–2 dnu u průjmu, u těhotenského zvracení po 1–2 týdnech.

Nepoužívat (dle TCM) v případě - Oheň či horko či vítr na podkladě nedostatečnosti. Opatrně užívat v těhotenství – tzn. jen po dobu akutní fáze nemoci a ne déle než 1 měsíc.

Balení - 100 tablet / 30 g (obsah bylin v tabletách je v maximální možné koncentraci 1:5)
Každá šarže bylinných tablet je testována v akreditované laboratoři Phytax Laboratory ve švýcarském Schlierenu a to na identifikaci bylin, dále na těžké kovy (rtuť, kadmium, olovo, arsen a měď), baktérie (E.coli, Salmonely, celkový počet baktérií), plísně, kvasinky a aflatoxiny. Všechny bylinné tablety naší firmy TCM Herbs mají jako jediné v ČR každou šarži bylin navíc testovanou mimo jiné i na 4 skupiny pesticidů (106 druhů), neboť pesticidy se dnes stávají celosvětovým problémem. Bylinné tablety neobsahují žádné chemické látky ani kyselinu aristolochovou.

Z výše zmíněného vyplývá, že bylinné tablety TCM Herbs patří z hlediska kvantity (koncentrace bylin ve směsi je 5 x vyšší) a kvality (naprosto bezprecedentní testování a to každé šarže) k tomu nejlepšímu, co si dnes můžeme v oblasti čínské medicíny (a přírodní medicíny vůbec) představit a dopřát!

 
Copyright 2016. All rights reserved.
Návrat na obsah | Návrat do hlavní nabídky