- masáže Rudná rehabilitace fyzioterapie relinda prodej TCM čínské bylinky patentní medicína

Hledat
Přejít na obsah

Hlavní nabídka:

Bylinné produkty > dle abecedy

ÚKLID OBILNÉ SÝPKY (073)
XIANG SHA LIU JUN ZI WAN mod.


Působení:
   Doplňuje čchi Qi sleziny
   Harmonizuje žaludek
   Upravuje oběh čchi Qi ZHI
   Rozpouští hlen TAN
   Utišuje bolest

Z hlediska tradiční čínské medicíny příznivě působí u stavů jako je např.:
   Nechutenství
   Zvýšená únavnost, zvláště po jídle
   Přetrvávající tlak v žaludku po jídle
   Kašovitá či průjmovitá stolice

Popis dle tradiční čínské medicíny - Jedná se o modifikaci originální tradiční čínské bylinné směsi XIANG SHA LIU JUN ZI WAN, která je upravena na dnešní poměry. Tato směs je určena k úpravě zažívacích obtíží, jako je pocit plnosti až do tupé bolesti v oblasti žaludku, nechutenství, zvýšená únava po jídle a průjmovitá stolice. V dnešní společnosti plné spěchu a stresu dochází velmi často vlivem nesprávného stravování, nevhodného složení stravy a konzumací jídla "za pochodu" k zažívacím obtížím. Směs dobře působí i na stavy ranní nevolnosti u těhotných žen.

Rozbor bylin ve směsi dle tradiční čínské medicíny - Císařskou bylinou je sladký a teplý Dang shen, který silně doplňuje Qi sleziny. Ministrem je hořký a teplý Bai zhu, který zpevňuje slezinu a vysušuje vlhkost. Obě tyto byliny společně silně obnovují transformační a transportní funkci sleziny, respektive Qi sleziny. Asistent Fu ling je sladké a neutrální povahy a vylučuje vlhkost. Spolu s císařem a ministrem posiluje slezinu. Poslíček Zhi gan cao ohřívá a reguluje Qi středního ohniště, harmonizuje působení jednotlivých bylin ve směsi. Zhangye Ban Xia je horká a ostrá, vysušuje vlhkost, rozpouští TAN a napravuje QI NI (protipohyb Qi) žaludku, čímž odstraňuje nevolnost a zvracení. Další císařskou bylinou je Chen pi, která reguluje Qi, harmonizuje střední ohniště, rozpouští TAN a vysušuje vlhkost. Tímto působením přímo odstraňuje pocity tlaku a dispenze na hrudníku či v břiše, kašel, nevolnost, zvracení a nepřímo rozpouští TAN posílením transformační a transportní funkce sleziny. Ministr Fu ling podporuje působení císařských bylin vyloučením vlhkosti ze středního ohniště a posílením sleziny, čímž odstraňuje palpitace a závratě způsobené stoupajícím TAN. Asistent Zhi gan cao se zde používá k posílení sleziny. Sha ren je horká, aromatická bylina ostré chuti, která přeměňuje vlhkost, otevírá žaludek, ohřívá slezinu a zastavuje průjem. Sheng jiang harmonizuje žaludek a působí proti rozvoji protipohybu Qi žaludku (WEI QI NI). Da zao harmonizuje působení jednotlivých bylin ve směsi a posiluje střední ohniště.

Dávkování - 3x denně 8 tablet, děti od 5 do 12 let 3x denně 4 tablety (v Číně používají v případě potřeby a intenzity potíží dávku 2 - 3x vyšší). Účinek lze pozorovat po třech až čtyřech týdnech.

Nepoužívat (dle TCM) v případě - Opatrně užívat v těhotenství – tzn. jen po dobu akutní fáze nemoci a ne déle než 1 měsíc. Nedostatečnost jin. Neužívat současně s léky na ředění krve (Warfarin, Anopyrin,...)!

Balení - 100 tablet / 30 g
Každá šarže bylinných tablet je testována v akreditované laboratoři Phytax Laboratory ve švýcarském Schlierenu a to na identifikaci bylin, dále na těžké kovy (rtuť, kadmium, olovo, arsen a měď), baktérie (E.coli, Salmonely, celkový počet baktérií), plísně, kvasinky a aflatoxiny. Všechny bylinné tablety naší firmy TCM Herbs mají jako jediné v ČR každou šarži bylin navíc testovanou mimo jiné i na 4 skupiny pesticidů (106 druhů), neboť pesticidy se dnes stávají celosvětovým problémem. Bylinné tablety neobsahují žádné chemické látky ani kyselinu aristolochovou.

Z výše zmíněného vyplývá, že bylinné tablety TCM Herbs patří z hlediska kvantity (koncentrace bylin ve směsi je 5 x vyšší) a kvality (naprosto bezprecedentní testování a to každé šarže) k tomu nejlepšímu, co si dnes můžeme v oblasti čínské medicíny (a přírodní medicíny vůbec) představit a dopřát!

 
Copyright 2016. All rights reserved.
Návrat na obsah | Návrat do hlavní nabídky