<br /> - masáže Rudná rehabilitace fyzioterapie relinda prodej TCM čínské bylinky patentní medicína

Hledat
Přejít na obsah

Hlavní nabídka:

<br />

Bylinné produkty > dle abecedy

VIDINA POKOJNÉHO ODPOČINKU® (066)
YI GAN WAN mod.


Působení:
   Utišuje játra tím, že doplňuje čchi Qi a krev XUE jater
   Harmonizuje slezinu

Z hlediska tradiční čínské medicíny příznivě působí u stavů jako je např.:
   Epilepsie
   Tiky, noční děsy u dětí
   Hysterie, vnitřní neklid s třesem

Popis dle tradiční čínské medicíny - Jedná se o modifikaci originální tradiční čínské bylinné směsi YI GAN WAN, která je upravena na dnešní poměry. Tato harmonizující bylinná směs se používá v čínské medicíně pro stavy nerovnováhy mezi dráhou jater a dráhou sleziny. Upravuje poměry mezi nadměrnou energií v dráze jater, která utiskuje a potlačuje dráhu sleziny.Nadměrná energie v dráze jater vede k turbulenci a posléze k vytváření tzv. vnitřního větru (lze přirovnat k přetlakovanému papiňáku, který čas od času musí vypustit páru). Tento tzv. vnitřní vítr pak čas od času způsobuje epileptické záchvaty a křeče, skřípání zubů či křeče, jež se objevují při horečce. Rovněž duch, který dle čínské medicíny sídlí přes den v srdci a v noci pak v játrech, je vlivem horka v dráze jater neklidný, což se projevuje kupř. nočními děsy, hysterií, neklidným spánkem, bušením srdce s úzkostí apod. V důsledku potlačení dráhy sleziny ani tato nefunguje optimálně, neboť nemůže produkovat dostatečně energie a krve, což se následně projeví nadýmáním a nechutenstvím. Povětšinou se tato harmonizující směs užívá hlavně u dětí. Podávání je dlouhodobé, nejméně 2-3 měsíce.

Rozbor bylin ve směsi dle tradiční čínské medicíny - Chai hu zprůchodňuje játra a uvolňuje stísněnost (viz Legendy psané bylinami). Bai zhu a Fu ling zpevňují slezinu a prospívají Qi. Chuan xiong a Dang gui oživují krev, odstraňují blokádu. Chen pi a Zhangye Ban Xia regulují Qi, harmonizují střední ohniště, stahují vzbouřenou Qi dolů. Gou teng utišuje vítr, zastavuje křeče a urovnává játra. Gan cao doplňuje slezinu, reguluje Qi a harmonizuje působení ostatních bylin ve směsi.

Dávkování - 3 x denně 4 tablety. Děti od 3 let 2 tablety 3x denně (v Číně používají v případě potřeby a intenzity potíží dávku 2 - 3x vyšší). Zlepšení nastává po 2. týdnu.

Nepoužívat (dle TCM) v případě - Vzestup jang jater z nedostatečnosti jin. Těhotenství.

Balení - 100 tablet / 30 g (obsah bylin v tabletách je v maximální možné koncentraci 1:5)
Každá šarže bylinných tablet je testována v akreditované laboratoři Phytax Laboratory ve švýcarském Schlierenu a to na identifikaci bylin, dále na těžké kovy (rtuť, kadmium, olovo, arsen a měď), baktérie (E.coli, Salmonely, celkový počet baktérií), plísně, kvasinky a aflatoxiny. Všechny bylinné tablety naší firmy TCM Herbs mají jako jediné v ČR každou šarži bylin navíc testovanou mimo jiné i na 4 skupiny pesticidů (106 druhů), neboť pesticidy se dnes stávají celosvětovým problémem. Bylinné tablety neobsahují žádné chemické látky ani kyselinu aristolochovou.

Z výše zmíněného vyplývá, že bylinné tablety TCM Herbs patří z hlediska kvantity (koncentrace bylin ve směsi je 5 x vyšší) a kvality (naprosto bezprecedentní testování a to každé šarže) k tomu nejlepšímu, co si dnes můžeme v oblasti čínské medicíny (a přírodní medicíny vůbec) představit a dopřát!

 
Copyright 2016. All rights reserved.
Návrat na obsah | Návrat do hlavní nabídky