- masáže Rudná rehabilitace fyzioterapie relinda prodej TCM čínské bylinky patentní medicína

Hledat
Přejít na obsah

Hlavní nabídka:

Bylinné produkty > dle abecedy

VYVANUTÍ DRAČÍ JESKYNĚ (007)
BI MIN GAN WAN mod.


Působení:
   Otevírá nosní otvory
   Uvolňuje povrch a rozptyluje vítr FENG
   Působí protizánětlivě a protialergicky

Z hlediska tradiční čínské medicíny příznivě působí u stavů jako je např.:
   Akutní a chronická rýma
   Alergická rýma
   Akutní alergické projevy v pylové sezóně
   Zánět nosních dutin

Popis dle tradiční čínské medicíny - Jedná se o modifikaci originální tradiční čínské bylinné směsi BI MIN GAN WAN, která je upravena na dnešní poměry. V současnosti velmi rozšířená směs pro léčbu alergické rýmy s pocitem ucpaného nosu a ztrátou čichu. Působí protizánětlivě a protialergicky. Může se užívat dlouhodobě během pylové sezóny ke zmírnění až odstranění alergických reakcí a zvýšené teploty. Výrazné účinky se projeví i při léčbě nachlazení, kde dominuje pocit ucpaného nosu s hojným tuhým nosním sekretem. Pohled čínské medicíny na alergie je odlišný od pohledu západní medicíny, která zkoumá, "na co" je člověk alergický, ale Číňané uvažují "proč" je člověk alergický. Podle klasické čínské medicíny se popisují dvě základní příčiny alergií – první je vrozená nedostatečnost dráhy ledvin a plic, druhá vzniká vlivem nesprávné životosprávy, kdy dojde k vyčerpání energie v těchto drahách. Výsledkem obou je snížená obranyschopnost organizmu, která dovoluje proniknutí vnější škodliviny do plic s následným zablokováním energie. Tato blokáda má za následek samotné alergické projevy.

Rozbor bylin ve směsi dle tradiční čínské medicíny - Xin yi hua vylučuje chladný vítr a uvolňuje nos (viz Legendy psané bylinami), Cang er zi uvolňuje povrchový vítr a uvolňuje nos, Jing jie uvolňuje z povrchu jak chladný, tak i horký vítr, Bai zhi uvolňuje chladný vítr z povrchu těla, zmenšuje bolest a uvolňuje nos, Ye ju hua vylučuje oheň a horký toxin z hlavy, Lian qiao vylučuje horký vítr z oblasti hlavy, Fang feng uvolňuje vítr a zmírňuje bolesti, způsobené chladným větrem, Jie geng naviguje energii bylin směrem k hornímu ohništi a napomáhá plicím, Wu wei zi posiluje plíce a ledviny, Jin yin hua vylučuje horký vítr z povrchu a horký toxin, Shi chang pu uvolňuje povrch, vysušuje hleny a harmonizuje střední ohniště, jež přeměňuje kalné vlhko a tím snižuje výtok z nosu, Huang qi podporuje obranou WEI QI, posiluje plíce a stabilizuje zevní ochranou vrstvu proti zevnímu větru, Gan cao harmonizuje účinek bylin ve směsi.

Dávkování - 3x denně 4 tablety, děti 2 tablety 3x denně (v Číně používají v případě potřeby a intenzity potíží dávku 2 - 3x vyšší). V akutní fázi je možno (pro urychlení účinku) užívat dvojnásobnou dávku.
Rovněž se doporučuje při rýmě použít Šaolinový olej (kód 700), jež se mázne dle potřeby pod nos. Příznivý efekt vyvolává i kombinace s bylinnou směsí Chlad ranní mlhy (kód 002). U alergií však musíme tento postup opakovat v přibližně týdenních intervalech během celé sezóny. Směs nemá preventivní účinky, proto je vhodné preventivně užívat přípravek Ebenový větrolam (kód 153).

Nepoužívat (dle TCM) v případě - Kontraindikace nejsou známy.

Balení - 100 tablet / 30 g (obsah bylin v tabletách je v maximální možné koncentraci 1:5)
Každá šarže bylinných tablet je testována v akreditované laboratoři Phytax Laboratory ve švýcarském Schlierenu a to na identifikaci bylin, dále na těžké kovy (rtuť, kadmium, olovo, arsen a měď), baktérie (E.coli, Salmonely, celkový počet baktérií), plísně, kvasinky a aflatoxiny. Všechny bylinné tablety naší firmy TCM Herbs mají jako jediné v ČR každou šarži bylin navíc testovanou mimo jiné i na 4 skupiny pesticidů (106 druhů), neboť pesticidy se dnes stávají celosvětovým problémem. Bylinné tablety neobsahují žádné chemické látky ani kyselinu aristolochovou.

Z výše zmíněného vyplývá, že bylinné tablety TCM Herbs patří z hlediska kvantity (koncentrace bylin ve směsi je 5 x vyšší) a kvality (naprosto bezprecedentní testování a to každé šarže) k tomu nejlepšímu, co si dnes můžeme v oblasti čínské medicíny (a přírodní medicíny vůbec) představit a dopřát!

 
Copyright 2016. All rights reserved.
Návrat na obsah | Návrat do hlavní nabídky